dekorativinis_formuotas_augalas_su_skulptura

Kukmedžio skulptūra - dekorativinis_formuotas_augalas_su_skulptura
Medžiai, krūmai, rožės ir vijokliniai augalai, vaismedžiai ir uogų krūmai be priežiūros augs tol, kol turės pakankamai šviesos, šilumos, maisto ir vandens. Juos genint, išlaikoma jų geresnė ir sveikesnė būklė, jie gausiai žydi ir iš jų sulaukiama daugiau vaisių.

Genėjimas yra ne tik nereikalingų sumedėjusių augalų ir šakų pjovimas. Jis tinka apdailinti išsišakojusiems augalams ir paskatinti naujiems augti. Taip sukuriama gražios formos sveika augalija, kuri daugiau žydi ir labiau jus džiugina.

Daugeliui medžių reikia tik nedidelio, paviršutiniško genėjimo ir dažniausiai jų geriau negenėti visai, negu naudotis tais būdais, kurie numato negailestingą kasmetinį naujų auglių genėjimą. Bet kartais radikalus genėjimas gali būti neišvengiamas, ypač gražaus vaizdo ar tam tikros formos išlaikymui.

Pagrindinė formavimo ir genėjimo užduotis – maksimalaus dekoratyvumo efektas ir optimalus vaisių derliaus išlaikymas. Tuo pačiu nereikia pamiršti apie patrauklios formos ir išorinio vaizdo išlaikymą, apie tai, kad augalui būtų garantuotas subalansuotas augimas, žydėjimas ir vaisingumas, tai yra kad jis liktų sveikas ir gyvybingas. Bonso genejimas karpymas dekoratyviniai augalai

Bonso genejimas karpymas - Bonso genejimas karpymas dekoratyviniai augalai

Tam tikslui pasiekti detalus kasmetinis karpymas nėra būtinas. Daugeliui medžių ir krūmų po pirminio formavimo reikalingas tik nedidelis kasmetinis genėjimas į kurį įeina nuvytusių gelių šalinimas ir silpnų ar skersuotų ūglių šalinimas. 

Kas liečia gyvatvorės arba formuotus augalus, tai jiems reikalingas ne tik ankstyvus formavimas, bet ir nuolatinis savalaikis ir kruopštus apipjaustymas jų reikiamos formos išlaikymui.

Prieš bet kokio augalo genėjimą labai svarbu žinoti apie jo augimo ir žydėjimo ypatumus, kad genėjimas jam nepakenktų.