Kaip teisingai išrinkti vejos pjovimo robotą. Patarimai ir rekomendacijos.

Vejos labai mėgstamos kiekviename sklype.  Jos sukuria erdvės įspūdį ir yra žavingas aplinkosVejos pjovimas, žalia veja fonas gėlynams, labai minkštas kilimas kojoms ir puikus vaizdas per langą.

Gražiai prižiūrėta veja  – vienas svarbiausiu privačios valdos akcentu, kuris reikalauja daug priežiūros. Veja būtina šienauti, norint palaikyti puikią jos išvaizdą. Naudojant tradicines benzinines arba elektrines vejapjoves su rankiniu valdymu eikvojamas milžiniškas kiekis laiko bei pastangų. Tai nėra labai praktiška, nes šis laikas galėjo būti išnaudotas naudingiau, jau nekalbant apie iškylančias problemas: degalų pripylimas, filtrų keitimas, ilgas laidas,kuris driekiasi palei žemę, jame galima susipainioti arba visai nupjauti. Todėl robotizuotos technikos namams kūrėjai nutarė sukurti akumuliatorinius vejapjoves, kurios galėtų savarankiškai pjauti žolę Jūsų sklype. Suprantama, kad turint galimybę dar patogiau užsakyti vejos pjovimo paslaugas, bet dabar ne apie tai.

Bendra informacija apie vejos pjovimo robotus.

Vejos pjovimo robotas Honda kartu su robotu AsimoKas gi tai yra vejos pjovimo robotas ir kaip jis veikia? Savo išvaizda jis primena šiuolaikišką vejapjovę tik be rankenos, tas pats stačiakampio formos plastikinis užapvalintas korpusas, ratai su specialiais protektoriais bei besisukantis peilis vejapjoves apačioje.Visa paslaptis tame, kad automatizuota mašina turi labai sudėtingą valdymo sistemą – mikrokompiuterį bei daug daviklių, atsakingu už navigaciją, darbo režimą bei saugumą.Vandeniui atsparus roboto korpusas yra pagamintas iš tvirto ir labai patvaraus plastiko. Prietaisas turi tris – keturis  plastikinius ratus, du varomuosius, vieną arba du kreipračius arba visus keturios varomuosius. Padangų protektoriaus gylis gali būti vidutinis arba stambus priklausomai nuo vejos bei dirvožemio tipo. Korpusas dažniausiai turi rankena patogiam vejapjovės transportavimui. Ypatingai svarbus yra pjovimo peilis. Pjovimo peilis yra vientisas ( žvaigždutė) su besikeičiančiais ašmenimis. Standartinis robotas vejapjove turi vieną arba du besisukančius pjovimo peilius, išskyrus robotus skirtus greitam didelio ploto apdorojimui, jie turi tris penkis pjovimo peilius. Žoles pjovimo aukščio reguliavimas padarytas centralizuotai, dažniausiai tai yra rankena, kuria besukant keičiasi pjovimo peilio iškritimas korpuse. Valdymo pultas skirtingose modeliuose išdėstytas skirtingai, priekinėje arba užpakalinėje korpuso dalyje uždengtas apsauginių dangčiu.

Labiau pažangiose modeliuose valdymo panelė turi ekraną teisingam prietaiso programavimui.
Robotizuotos vejapjoves peilio sukimui dažniausiai naudojami bešepetiniai elektriniai varikliai (jei yra keturi varomieji ratai, tai kiekvienas sukamas atskiru varikliu) kuriu didelis sukimo momentas kartu su mažu vejapjoves svoriu leidžia judėti net ir sklypuose su sudėtingu reljefu. Robotas vejapjove atlieka posūkį arba apsisukimą mažinant vieno rato sukimo greitį arba ratai pradeda suktis priešinga kryptimi. Šiuolaikiniai brangus modeliai, siekiant taupyti baterijos energiją, turi sistemą, leidžiančia reguliuoti pjovimo peilio sukimosi greitį arba visai jį sustabdyti, jei vejapjove kerta jau nupjautos žoles dalį arba pravažiuoja žeme be žoles. Tam naudojami specialus davikliai.

Akumuliatorius ir įkrovimas

Vejos pjovimo robotas su pasikrovimo stotele su stoguAutomatizuotas robotas vejapjove veikia naudojant baterijas. Yra kelių tipų baterijos: Ni-Mh, Li-Ion, Li-Po. Visos turi savu privalumų ir trūkumų. Robotų vejapjovių kūrėjai dažniausiai renkasi  Li-Ion baterijas, kadangi jos yra mažo tūrio ir svorio bei greitai besikraunančios. Visos baterijos yra keičiamos, tad nekyla problemų norint jas pakeisti.
Baterija kraunasi automatiškai kai robotas vejapjove pasiekia savo bazę (įkrovimo stotį). Vejapjove savarankiškai randa stotį  specialaus kabelio dėka, kuris yra sumontuotas ant žemes ir jo eina maža srove.
Kabelis sujungtas su įkrovimo stotele. Kai roboto vejapjoves baterija pradeda išsikrauti, įrenginys randa specialų kabelį ir važiuojant juo pasiekia įkrovimo bazę. Jei jums nereikia pjauti žolę visame sklype, jus galite apriboti norimą plotą kabeliu, kuris tarnaus kaip virtuali tvora. Specialus jutiklis atpažįsta jį ir pakeičia vejapjovės kryptį. Nereikia jaudintis, kad robotas pames kabelį, jis neperžengs teritorijos ir nenukris į baseiną. Jei kabelis yra pažeistas jis yra lengvai patikrinamas specialiu prietaisu arba įprastu radijo imtuvu. Esant vientisam kabeliui tam tikru dažniu tekant mažai srovei kabelis sukuria trikdžius, jei kabelis yra pažeistas toje vietoje triukšmas išnyksta.

Kai kurios bazes turi specialia uždanga, apsaugančia blogomis oro sąlygomis bei tarnaujančia kaip stogas bei sienos jūsų žoliapjovei. Yra robotai turintys kitus ribų nustatymo jutiklius, kai vietoj kabelio naudojami žoles jutikliai bei sensoriai vejos kraštuose. Naujesnėse robotuose naudojami GPS kartu su Glonass sistemos sklypo ribų nustatymui bei roboto navigacijai užtikrinti. Yra robotai turintys saule įkraunamas baterijas, bet tai tik pagalbinė priemonė, įkrovimo stotelės jie nepakeis.

Davikliai.

Žolės pjovimo robotas vejojeTikslią navigaciją ir apsaugą užtikrina jutikliai, įmontuoti į vejapjovę. Jeigu robotas-vejapjove atsirenka į medį, tvorą, sieną ar kitą kliūtį, suveikia lietimo arba susidūrimo daviklis – vejapjove iškarto apsisuka ir važiuoja kitą kryptimi. Užvažiavus ant kliūties, kai robotas yra pakeliamas arba apvirto peiliai iškarto nustoja suktis (tiksliau sakant per kelias sekundes). Šia funkcija yra labai naudinga jei jūsų vaikai norės pažaisti su vejapjove. Taip pat ant korpuso visada yra mygtukas ar speciali rankena ekstriniam žolės pjovimo roboto išjungimui. Visos tokio tipo vejapjoves padarytos taip, kad apriboti pjaunamą dalį (pjovimo peilį) nuo pašalinio įsikišimo. Tai gali būti savotiška erdvė korpuse po kraštais, kurioje sukasi peilis.  Posvyrio ir įkalnio davikliai padeda orientuotis sudėtingose plotose, o taip pat apsaugo nuo apsivertimo. Apsaugai nuo vagystės brangesnėse ribotose-žolepjovese yra apsauga PIN-kodu ir signalizacija. Kaip žinoma, šlapią žolę pjauti daug sudėtingiau o rezultatas būna prastas, todėl dažniausiai žoliapjoves turi lietaus daviklius, kuriam aptikus nepalankias oro sąlygas robotas grįžta į bazę.

Veikimo režimai.

Žolės pjovimo roboto judejimo trajektorijaRobotas žoliapjovė dažniausiai juda chaotiškai. Tai padaryta tam, kad apimti visą erdvę nepalikus ne vieno nenupjauto vejos plotelio. Per vieną ar kelis ciklus robotas vis tiek pilnai nupjaus visą veją. Apart chaotiško judėjimo robotai-žoliapjoves taip pat moka važiuoti spirale, lygiagrečiai o taip pat sklypo kraštais ir kampais. Judėjimo trajektorijos pasirinkimas priklauso nuo vejapjovės gamintojo, taip Bosh vejapjoves juda lygiagrečia trajektorija, o Viking „iMow” ir Husqvarna „Automower” pjauna veja chaotiškai. Šiuolaikiški modeliai apvažiavus visą sklypo teritoriją sukuria jos žemėlapį ir per kelis kartus sudaro optimaliausią judėjimo maršrutą.

Visi vejos pjovimo robotai neturi rezervuaro nupjautai žolei. Pjaunama žole mulčiuojama ir tolygiai pasiskirstoma vejoje (pjovimo peiliai projektuojami kad atlikti tai kuo geriau). Taip veja papildomai tręšiama organiškais trąšais. Naudojant vejos pjovimo robotą būtina kiekvienais metais atlikti aeraciją, kitaip veja bus sugadinta per kelis sezonus.

Rankinis valdymas.

Vejos pjovimo roboto valdymo blokas migtukaiDabar nereikia rūpintis tuo, kada robotui laikas pjauti veją. Integruotas taimeris ir programavimo funkcijos leidžia nustatyti veikimo dažnumą, datą ir laiką. Valdyti robotą-vejapjovę galima naudojant valdymo bloką esantį ant jo korpuso, valdymo pultą arba per išmanųjį telefoną arba planšetę pasitelkus Bluetooth ar Wi-Fi rišį. Programinės įrangos kūrėjai pasirūpino pilną valdymo kontrolė ir sukūrė programinę įrangą, leidžiančia gauti pranešimus į mobilųjį telefoną su pilnu aprašymo apie roboto buvimo vietą, veikimo režimu ir kitą informaciją. Taip pat ją naudojant galima keisti visus leistus nustatymus.

Kaip išrinkti tinkamą vejos pjovimo robotą?

Vejos roboto Robomow komplektacijaKad išrinkti Jums tinkamą robotizuotą vejapjovę pirmiausia reikia žinoti pjaunamos vejos plotą. Tai pagrindinis kriterijus renkant tokį įrenginį. Šio tipo vejapjoves skirti mažiems (iki 500 m2), vidutinėms (iki 2000 m2) iki dideliems (virš 2000 m2) vejos plotams. Renkantis pagal plotą, reikia žinoti, kad veikimo laikui per vieną ciklą įtakos turi naudojamos baterijos talpa ir tipas, o pjovimo plotui – peilio diametras ir judėjimo greitis. Kuo didesnis diametras vieno ar keliu peiliu, tuo greičiau robotas susidoros su užduotimi.

Kuo kruopštesniam žolės pjovimui palei tvorą ar sklypo ribą, aparato pjovimo plotis turi būti didesnis už vėžes ploti.

Kitas svarbus kriterijus yra kaina. Priklausomai nuo gamintojo, modifikacijos ir pjaunamo ploto vejos pjovimo robotų kainos svyruoja nuo 800 EUR iki 5000 EUR. Prieš perkant būtinai reikia pasidomėti, ar robotas atitiks Jūsų reikalavimus. Kai kuriems robotams maža šakelė gali tapti neįveikiama kliūtimi, tuo tarpu kiti lengvai su ja susidoros. Išmaniam ir logiškam žolės pjovimui įsitikinkite, kad roboto-žoliapjovės komplektacijoje numatyta automatinė pasikrovimo stotelė, reikiamas kiekis kontūro kabelio ir kuoliukai jo tvirtinimui prie vejos. Jei esate didelio vejos ploto šeimininkas, arba turite daug augalų savo kieme, pasirūpinkite papildomu laidu ir kuoliuku kiekiu. Tai galima įsigyti ten pat, kur pasirinkote savo žolės Roboto-žoliapjuves valdymas išmaniuoju telefonupjovimo robotą.

Nereikia pamiršti ir apie vejos nuolydžius, nes ne visi robotai gali juos įveikti.

Jei tikrai nusprendėte pamiršti apie žolės pjovimą savo sklype, reikėtų rinktis modelius su nuotolinio valdymo iš išmaniojo telefono galimybę. Dabar teks sumokėti daugiau, bet tikrai tai bus ne veltui išleisti pinigai.Nežinote kokį vejos pjovimo robotą išrinkti?  Parinksime ir instaliuosime mes! Susisiekite ir pasilysime optimaliausią sprendimą Jūsų vejai.

Supratote, kad vejos robotas ne Jums? Ne beda, visada galite užsakyti vejos pjovimo paslaugą pas mus.