pavasarinio sodo apželdinimasJau sulaukėme tikro pavasario ir būtina pasirūpinti savo sodu. Per pirmąsias šiltas dienas kad apsaugoti vaisinius medžius nuo nudegimo ir žievės sutrūkinėjimo reikia nubalinti jų kamienus ir pagrindines šakas. Jau prieš pilnai išterpiant sniegui visus augalus ir veją galima patręšti. Iki pumpurų išsiskleidimo visus vaisinius medžius reikia apipurkšti nuo ligų ir kenkėjų. Po dirvožemio atitirpimo nuimamos priedangos nuo rožių, spygliuočių ir kitų, apsaugotų nuo šalčio augalų.

Pavasarį labai svarbu laiku nugenėti vaismedžius, dekoratyvinius augalus ir krūmus. Iškirpti sausas, sulaužytas ir iššalusias šakas ir taip pat praretinti ir sutrumpinti ūglius. Galima skiepyti arba perskiepyti reikiamą veislę. Gėlinus reikia išvalyti nuo likusių iš praeitų metų augalinių likučių, pabedžioti ir sumulčiuoti dirvą prieš pradedant augti jauniems ūgliams. Jeigu gėlynuose yra augalų, kurie žiemą nenumeta lapų, jose reikia pašalinti pažeistus ūglius ir lapus, jeigu reikia apipurkšti fungicidais. Žydinčius pavasarį svogūninius augalus papildomai maitina augimo stimuliatoriais, kad paskatinti jų žydėjimą. Jeigu reikia dalinami ir persodinami gėlės ir krūmai. Pasibaigiant pavasariui gali prireikti išravėti piktžoles.

Pavasarinė vejos priežiūra yra kruopštus, daugkartinis vejos karšimas, spyglių, lapų ir kitų šiukšlių surinkimas. Šis laikotarpis labiausiai tinkamas vejos aeracijai atlikti, kad žolė gerai vystųsi. Po aeracijos galima atlikti vejos remontą ir žolės atsėjimą vietose, kur to reikia. Jeigu pilnai ištirpus sniegui ant vejos atsirado ligų žymės, veją reikia apipurkšti fungicidais. Esant reikalui atliekamas pirmas vejos pjovimas.

Norint, kad visi reikiami darbai būtų tinkamai ir kruopščiai atlikti, kreipkitės į Landšafto dizaino specialistus. Mes galime atlikti tiek atskirus pavasarinio sodo priežiūros ir apželdinimo darbus tiek ir pilnai pasirūpinti Jūsų sklypo apželdinimu.