Šviečiantis kamuoliai ant vandensKai pasibaigia namo statybos ir pradedami teritorijos apželdinimo darbai, taip pat prasideda kitas darbų etapas – sklypo apšvietimas. Ruošiant šiuolaikiško sodo dizainą sklypo apšvietimas įtraukiamas į projektą, kaip neatskiriama jo dalis, bet šviesos reguliuojamos kai baigiasi visi apželdinimo kompozicijų formavimo darbai.

Sodo apšvietimas – viena iš pagrindinių šiuolaikiško dizaino sudedamųjų dalių. Jis leidžia performuoti pastatą, trinkeles ir pabrėžia atskirus sodo dizaino elementus.

Sodo apšvietimas – tai ypatingas menas. Profesionaliai parinkta šviesa gali nuslėpti problemines sodo vietas ir palankiai pabrėžti jo stiprias puses. Per gausi šviesa atima iš sodo jo paslaptingumą, o šviesos nepakankamumas – galimybių grožėtis landšaftu ar netgi, kažkokią prasmę, paverčia sklypą pavojingu vaikščiojimui ir neleidžia lengvai orientuotis tamsiu paros metu.

Tako apšvietimas

Tako apšvietimas
Sklypo apšvietimas yra ne tik funkcionalius elementas, bet taip pat yra labai svarbus šiuolaikiško landšafto dekoravimo elementas. Sklypo apšvietimas gali būti įmontuotas į takelius, vandens telkinius, gėlinus. Sodo apšvietimas taip pat gali būti naudingai panaudotas poilsio zonų dizaine ir namo dekoravime.

Kas yra sodo apšvietimas? Sklypo apšvietimas sujungia savyje kelis rūšis šviesotechninių įrenginių ir tinklų. Jį galima sąlyginai suskirstyti į pagrindines kategorijas (kategorijos pavadinimas pilnai atspindi kiekvieno apšvietimo tipo paskirtį ir funkcinę apkrovą):

  • Apsaugos (budintis) sodo apšvietimas jums reikalingas sklypo perimetrui, vaizdo kamerų stebimų vietų apšviesti, sukuria žmonių buvimo sklype efektą.
  • Funkcionalus sodo apšvietimas (kasdieninis keliukų apšvietimas); užtikrins didelį reikalavimų spektrą, tai yra saugumą, patogumą, dizainą, ilgaamžiškumą, patikimumą, patogumą eksploatuojant ir aptarnaujant. Kaip pavyzdys, kelio apšvietimas turi turėti komfortinį ryškumą, kad judėti jame būtų lengva ir malonu.
  • Dekoratyvus sklypo apšvietimas numato šviesos ir šešėlio žaidimą ant tų intymių sodo kampelių, kurie sukurti maloniam poilsiui – tai formos iš akmens, sodo baldai, dekoratyvus gėlinai, alpinariumai ir t. t.
  • Meninis architektūrinis apšvietimas (pastatų apšvietimas) – formų ir metodų simfonija. Pats paprasčiausias bendro užpildomo apšvietimo metodas, naudojant kurį, naktinis objekto vaizdas labiausiai panašus į dieninį. Sudėtingi metodai – tai šviesos akcentų išskyrimas, žavingų šviesos piešinių ant sienų plokštumų kūrimas, vizualinis pačių originaliausių architektoriaus išminčių priartinimas.

Sodo šviestuvų dizainas atitinka sodo stilių ir gali būti kaipSpalvuotai apšviečiamas fontanas klasikinis, taip ir modernus. Sumaniai organizuotas sodo apšvietimas gali nuslėpti turimus sodo trukumus ir pabrėžti pastatų ar landšafto elementų privalumus. 

Sodo apšvietimas kelia sodo ir namo architektūrines detales į pirmą planą. Naudojant apšvietimą naktį sode prasideda visai kitoks gyvenimas.

Sklypo apšvietimas tai ne tik naktinis teritorijos pavidalinimas, Nerudijančio plieno spalvos tako stulpai

Tako stulpai - Nerudijančio plieno spalvos tako stulpai
bet ir povandeninis apšvietimas fontanams, alpinariumams, kriokliams ir kitiems dekoratyviems vandens telkiniams. Juos galima apšviesti ne tik dėl saugumo, bet ir dėl grožio.

Taigi, sodo apšvietimas – tai vizualus komfortas, patogumas ir galimybė jausti save laimingu vertingiausio ir nuostabiausio gamtos kampelio šeimininku.