Sodinant ryšku gėlyną bei kuriant spalvingas daržovių kompozicijas savo sklype, nereikia pamiršti apie sodo priežiūrą ( sodininkystę) , ypač laistymą. Laistymo sistema žymiai palengvina augalų priežiūra bei padeda sutaupyti laiką. Dažniausiai laistymo sistemą būtina įdegti jeigu jūsų sklypas yra didelio ploto, esant įvairiems sodiniams, turint įvairiu rūšių vėja bei želdynus. Laistymo sistema ypač praverčia sausros metu. Įdegus automatinę laistymo sistemą bei nustačius tam tikra programą, jus galite nesirūpinti, kad augalai gaus nepakankamai drėgmės. Automatine laistymo sistema yra parenkama pagal sodinių tipa: žolynas, gėlynas, gyvatvorė, krūmai bei dideli augalai.Rotorinis purkstuvas iki 7.6 m

Rotorinis purkstuvas iki 7.6 m - Rotorinis purkstuvas iki 7.6 m

Laistymo sistemos lietasus daviklis Irritrol

Lietasus daviklis Irritrol - Laistymo sistemos lietasus daviklis Irritrol
Automatine laistymo sistema dažniausiai yra naudojama laistant didelę vėją. Automatine laistymo sistema yra sudėtingos struktūros , turinti laistymo galvutės, kurios prieš laistymo pradžia išlenda virš žemės paviršiaus ir purškia vandienį per tam tikrą atstumą. Prie automatinės laistymo sistemos taip pat galima pajungti lašelinę laistymo sistemą - tai yra speciali žarnų sistema su skylutėmis ir yra įgilinta į žemę. Lašeline laistymo sistema galima naudoti įvairiems sodiniams, įskaitant ir gyvatvorę. Tokia laistymo sistema universali įvairiems sklypams.

Automatinio laistymo privalumai

Automatine laistymo sistema tai inžinerijos kompleksas, kuris užtikrina automatinį, nenutrūkstamą bei autonominį drėkinimą tam tikrame plote. Automatine laistymo sistema turi daug privalumų:

  • laistymo sistema yra paprasta naudoti ir ji yra patikima ( laistymo sistemos dalys yra pagaminti iš polimero);
  • priklausomai nuo to, kas bus laistoma, jūs nustatote vandiens suvartojimą bei laistymo trukmę;
  • purkštuvai būna matomi tik laistymo metu, kai laistymas yra išjungtas jie nesimato;
  • naudojant drėgmės jutiklį galima nustatyti kada laistymas yra būtinas ( sistema reaguoja į oro sąlygas ir lyjant laistymo sistema neveiks );
  • automatine laistymo sistema yra puikus būdas sutaupyti elektrą bei vandienį;
  • laistymo kampą galima nustatyti taip, kad bus laistomi tik reikalingas plotas, o ne tai, kas juos supa.

Automatines laistymo sistemos statinis purkstuvas PROVAN

Statinis purkstuvas - Automatines laistymo sistemos statinis purkstuvas PROVAN
Laistymo sistemos darbas priklauso nuo purkštuvo tipo. Rotacinis antgalis (vanduo išeina į srove , kuri juda ratu ) naudojamas laistant didelio ploto veją, kurioje nėra tankių sodinių: jie apima didelį plotą ( nuo 8 iki 15 m). Statinio tipo antgaliai (vanduo purškiamas pastoviai į vieną vietą) teikia subtilu augalu laistymą, nes vandens slėgis yra mažesnis nei naudojant rotacinius antgalius, to pačiu ir laistymo plotas yra mažesnis. Statiniu antgaliu pagalba gali būti laistomi gėlynai ir sudėtingi plotai. Mikropurkštuvas (bubbler) naudojamas laistant krūmų bei dydelių medžių šaknų sistemą. Jis taip pat naudojamas laistant jaunus augalus , kuriuos reikia gausiai laistyti aktyvaus augimo metu. Visi laistymo sistemos purkštukų tipai skiriasi tuo, kad vanduo yra paduodamas skirtingu slegiu ir kampu, gali būti laistomas didelis plotas arba sureguliuoti laistymo sistemą, kad laistymas vyktų tam tikrame plote nejudant.