Pradedame nuo projekto

Kraštovaizdžio statyba yra mažos architektūros skirtingų formų kūrimas sklypo laisvos teritorijos dalyje. Pagrindinė landšaftinės statybos užduotis – suformuoti harmoningai organizuotą erdvą, logiškai susijusi su gyvenamaisiais pastatais ir supama erdve. Sėkmingas mažų architektūrinių formų išdėstymas leidžia tiksliai pažymėti sklypo zonas –  poilsio vietą, vietą sporto užsiėmimams, vaikščiojimo erdvę ir t. t.

Prieš pradedant landšafto statybą būtinai reikia padaryti landšafto projektavimą. Šiame etape tyrinėjami reljefo ypatumai, daroma žemės ir vandens analizė, daromi reikiami matavimai. Reikia apgalvoti visus niuansus, išbandyti visas idėjas – nuo stiliaus, apšvietimo ir laistymo sistemų iki baldų išdėstymo. Toliau kuriamas eskizinis projektas, kuris leidžia pilnai įsivaizduoti galutinius landšafto statybos rezultatus.

Dabar galima tiesiai pradėti landšafto statybą – terasų kūrimą, sodo laiptų, pavėsinių, vaikų aikštelių, tvenkinių ir t. t. Tuo pačiu metu sprendžiant šių objektų apšvietimo ir vandens pajungimo klausimus.

Projekto įgyvendinimas

Mažosios architektūrinės formos, kuriamos landšafto statybos metu, suteikia sklypui savo nepakartojimą individualumą, estetinį ir neįprastą komfortą.  Prie jų priskiriamos įvairūs įtvarai, grakštūs tilteliai, impozantiniai rotondai, jaukios kepsninės, vaikų aikštelės. Įvarus dekoratyvinės skulptūros, tvoros, suolai ir t. t. taip pat yra mažosios architektūrinės formos.

Pavėsinės ir paviljonai leidžia atsipalaiduoti sode bet kuriuo laiku ir esant bent kokiems orams. Jie gali būti atviri arba įstiklinti. Dažniausiai jas patalpina aukštesnėse vietose, iš kurių atsiveria patys nuostabiausi vaizdai. Kartais pavėsinė yra panaudojama kaip valgykla, šiam tikslui joje pastatomas valgomasis  stalas. Labai efektyviai atrodo pavėsinės, apaugusios vijokliniais augalais – klematisais, gebenėmis ir vijoklinėmis rožėmis.pavesine

Aukštesnėse vietose, iš kurių atsiveria nuostabūs supamų peizažų vaizdai, išdidžiai atrodo viksvuolės ir  belvederi. Belvederi, skirtingai nuo viksvuolių, gali būti ne tik apvalios formos, bet ir kitų formų – kvadratinės, daugiakampio, trikampio ir t. t. Be to belvederiui nebūtinai reikalingas kupolas.

Pergolai ir triljažai landšafto statyboje yra grakščios grotelės, kurios tarnauja vijoklinėms gėlėms kaip atrama. Su jų pagalba atskiriamos sodo zonos, kartais jas panaudoja šešėliui sukurti pėsčiųjų zonose ir poilsio aikšteliuose. Pergola, skirtingai nuo treljažo turi stoginę. Ją dažnai pastato šalia sodo suoliukų.

Landšafto statyboje sodo baldai yra suprantami kaip įvairūs sodo suoliukai, stalai, tentai, skėčiai, kėdės. Pagrindinis reikalavimas sodo baldams yra stabilumas ir atsparumas lauko aplinkai, tačiau tuo pačiu laiku juos turi būti patogūs ir estetiški.

Teritorijos dalinimas į zonas

Šiandien landšafto statyboje tapo itin populiarūs barbekiu zonos – vietos maisto gaminimui lauke. Dažniausiai tai būna krosnis su metalinėmis grotelėmis, šalia kurios įrengiama speciali malkų ir instrumentų niša.

Šeimos, kurios turi vaikų, yra labai aktuali vaikų aikštelių statyba sklypo teritorijoje. Čia įrengiamos įvairios sūpuoklės, čiuožyklos ir smėlio aikštelės.

Tvenkinių įforminimui landšafto statyboje naudojami įvairūs grakštūs tilteliai – lenkti, plokšti, su turėklais ir be, mediniai, metaliniai, iš natūralaus akmens ir t.t.dekorativinis sodo tiltelis

Įvairios tvoros taip pat priskiriamos prie landšafto statybos objektų – jie ne tik turi izoliacijos ir sklypų skyrimo funkcijas, bet ir vaidina svarbią dekoratyvinę vaidmenį. Jų pagalba sklypas nėra netvarkingas, o atrodo atstovaujamai ir įspūdingai. Papuošti sklypą taip pat galima įvairiomis skulptūromis, vazonėliais, fontanais.

Ne lengvoje, bet įdomioje landšafto statyboje, jums gali padėti UAB „Landšafto dizainas” specialistai. Mes padėsime apsispręsti dėl didelės objektų įvairovės landšafto statyboje, atsižvelgsime į jūsų pageidavimus ir skonį, ir greičiausiu laiku padarysime aukščiausios kokybės apželdinimo darbus.