V ejos aeracija kitaip vadinama vejos vėdinimu būtina daryti kiekvienais metais ir geriausias laikas yra pavasaris. Dėl senesnio vejų viršutinio sluoksnio sukietėjimo, susiminimo į žemę patenka mažiau vandens, sutrinka deguonies ir anglies dioksido apykaita. Jeigu veja yra dažnai mindoma, įrengta sunkiose molingose dirvose, jos paviršius greičiau sukietėja. Dėl šių problemų žolės silpnai atsinaujina, suprastėja augimo procesas, veja tampa neatspari ligoms, sausrai, mindžiojimui, atrodo pageltusi. Norint išvengti šių ir kitų su veja susijusių problemų, reikia laiku atlikti vejos aeraciją.

Pagrindinis aeracijos tikslas yra gilus dirvos subadymas. Aeratorius [pranc. aérateur—vėdintuvas] – tai volas, turintis vamzdinius išsikišimus, kurių diametras 15 - 20 mm, o ilgis 8 - 10 cm. Taip pat tai gali būti rankinis aeratorius su tokiais pat išsikišimais. Jis subado dirvą 5 – 8 cm gyliu. Po šio aeravimo paslaugos, aeracija, aeravimas

aeravimo paslaugos, aeracija, aeravimas
proceso į šaknų sistemą geriau patenka sveikai vejai būtinos medžiagos: vanduo, deguonis, fosforas, azotas ir kalis, todėl sustiprėja vejos šaknų sistema, ji geriau auga, tampa žalesnė, dekoratyvesnė, atsparesnė mindžiojimui, sausrai ir įvairioms ligoms.

Aeracija atliekama sezono pradžioje, bet veją aeruoti galima iki pat rugsėjo mėnesio. Leiskite savo vejai lengviau atsikvėpti – užsakykite aeravimo paslaugas pas mus.