Loading...
LAISTYMO SISTEMOS2019-02-18T17:28:54+00:00

Laistymo sistemos

Sodinant ryšku gėlyną bei kuriant spalvingas daržovių kompozicijas savo sklype, nereikia pamiršti apie sodo priežiūrą ( sodininkystę) , ypač laistymą. Laistymo sistema žymiai palengvina augalų priežiūra bei padeda sutaupyti laiką. Ji ypač praverčia sausros metu. Įdegus automatinę laistymo sistemą bei nustačius tam tikra programą, jus galite nesirūpinti, kad augalai gaus nepakankamai drėgmės. Automatine laistymo sistema yra parenkama pagal sodinių tipą: žolynas, gėlynas, gyvatvorė, krūmai bei dideli augalai.

Automatine laistymo sistema dažniausiai yra naudojama laistant vėją. Sistema yra sudėtingos struktūros , turinti laistymo galvutės, kurios prieš laistymo pradžia išlenda virš žemės paviršiaus ir purškia vandenį per tam tikrą atstumą. Prie automatinės laistymo sistemos taip pat galima pajungti lašelinę laistymo sistemą – tai yra speciali žarnų sistema su skylutėmis ir yra įgilinta į žemę. Lašeline laistymo sistema galima naudoti įvairiems sodiniams, įskaitant ir gyvatvorę. Tokia sistema universali įvairiems sklypams.

Automatinio laistymo privalumai

Automatine laistymo sistema tai inžinerijos kompleksas, kuris užtikrina automatinį, nenutrūkstamą bei autonominį drėkinimą tam tikrame plote. Automatine laistymo sistema turi daug privalumų:

 • laistymo sistema yra paprasta naudoti ir ji yra patikima ( laistymo sistemos dalys yra pagaminti iš polimero);
 • priklausomai nuo to, kas bus laistoma, jūs nustatote vandens suvartojimą bei laistymo trukmę;
 • purkštuvai būna matomi tik laistymo metu, kai laistymas yra išjungtas jie nesimato;
 • naudojant drėgmės jutiklį galima nustatyti kada laistymas yra būtinas ( sistema reaguoja į oro sąlygas ir lyjant laistymo sistema neveiks );
 • automatine laistymo sistema yra puikus būdas sutaupyti elektrą bei vandenį;
 • laistymo kampą galima nustatyti taip, kad bus laistomi tik reikalingas plotas, o ne tai, kas juos supa.
 • greitai palaistyti veją ar augalus galėsite sumontavus šiuolaikišką laistymo sistemą

Laistymo sistemos darbas priklauso nuo purkštuvo tipo. Rotacinis antgalis (vanduo išeina į srove , kuri juda ratu ) naudojamas laistant didelio ploto veją, kurioje nėra tankių sodinių: jie apima didelį plotą ( nuo 8 iki 15 m). Statinio tipo antgaliai (vanduo purškiamas pastoviai į vieną vietą) teikia subtilu augalu laistymą, nes vandens slėgis yra mažesnis nei naudojant rotacinius antgalius, to pačiu ir laistymo plotas yra mažesnis. Statiniu antgaliu pagalba gali būti laistomi gėlynai ir sudėtingi plotai. Mikropurkštuvas (bubbler) naudojamas laistant krūmų bei didelių medžių šaknų sistemą. Jis taip pat naudojamas laistant jaunus augalus , kuriuos reikia gausiai laistyti aktyvaus augimo metu. Visi laistymo sistemos purkštukų tipai skiriasi tuo, kad vanduo yra paduodamas skirtingu slegiu ir kampu, gali būti laistomas didelis plotas arba sureguliuoti laistymo sistemą, kad laistymas vyktų tam tikrame plote nejudant.

 • rotoriniai vejos laistymo purkštuvai
 • rotoriniai vejos laistymo purkstuvai
 • rotoriniai vejos laistymo purkstuvai
 • rotoriniai vejos laistymo purkstuvai
 • Statinis vejos purkstuvas

Automatinės laistymo sistemos nauda

Šio metu daugumai žmonių automatinė laistymo sistema tapo neatskiriama dalimi komfortinio gyvenimo ir atsipalaidavimo savo nuosavame name. Automatinė laistymo sistema skirta nuolatiniam ir tolygiam vejos ir augalų laistymui. Tik įrengus laistymo sistemą galima žymiai lengviau pasiekti tolygaus ir viengubo vejos augimo. Laistymo sistemos turi savalaikio laistymo unikalių galimybių, kas leidžia šias sistemas naudoti pastoviam želdinių drėkinimui viso šilto sezono metu. Taip pat laibai patogu įrengti laistymo sistemą šiltnami, kad užtikrinti reikiamą dirvožemio drėkinimą. Šiuolaikinės sistemos komplektuojamos su lietaus, dirvožemio davikliais, todėl įsijungia tik kai to reikia.

Vis dažniau laistymo sistemos atsiranda ir viešuosiuose vietose bei prie naujai statomų daugiabučių.

UAB „LANDŠAFTO DIZAINAS“ siūlo laistymo sistemų projektavimo, įrengimo, modernizavimo ir priežiūros paslaugas. Turime ilgametį patirtį projektavime ir įrengime nuo paprastų iki pačiu sudėtingiausiu sistemų. 

 • Kapiliarinis vamzdelis lašelinis augalų laistymas
 • Pasėta veja laistoma su rotoriniu purkštuvu
 • Statinis vejos laistymo purkštuvas
 • Rotorinis vejos laistymo purkštūvas greitai palaisto veją

Laistymo sistemos projektavimas

Prieš projektuojant laistymo sistemą, reikia turėti tikslų sklypo apželdinimo planą. Tik jį turint, galima parengti laistymo sistemos projektą, bet dažnai būna taip, kad plano nėra arba jis neatitinka situaciją. Tai nėra problema. Mes atvažiuojame į vietą įvertinti situaciją ir padarome nuotrauka su dronu iš oro. Galima pradėti projektuoti.

Rengiant šį projektą, turi būti atsižvelgiama ne tik į teritorijoje esančius takus, pastatus, sklypo ribas bet ir esamų ar būsimų augalų vietą, jų aukštį, kiekį, rūšį ir t. t. Laistymo sistemos normaliam veikimui užtikrinti, turi būti išmatuotas vandens slėgis ir debitas. Šie faktoriai labai įtakoja į busimos sistemos projektavimą. Priklausomai nuo sklypo formų, augalų ir pan. suplanuojamas laistymo sistemos linijų kaičius, parenkamos purkštukų rūšys ir kiekis. Taip pat numatomos hidrantų vietos, patogiam jų naudojimui.

Pasiūlymus teikiame nemokamai, plano kaina yra nuo 100 eur, bet užsakant laistymo sistemos įrengimo pas mus, jis nieko nekainuoja.

Kartu su laistymo sistemos pasiūlymu pagal Jūsų pageidavimą pateiksime ir kiemo apšvietimo sąmatą.

Laistymo sistemos montavimas

Turint tikslų ir aiškų laistymo sistemos projektą pradedamas sistemos montavimas. Laistymo sistema gali būti montuojama tiek neapželdintame sklype, tiek esant vejai bei augalams. Jeigu sklype jau yra veja, velėna gražiai išimama, o sumontavus laistymo sistemos įrangą, vėl grąžinama į savo vietą. Taip pat galima kloti vamzdžius nenuėmus velėnos. Šiuo atveju tranšėjos (jų plotis apie 15 cm) gerai trambuojamos, išlyginamos ir veja tose vietose siejama iš naujo. Žolė tuose vietose užauga per 1 – 1,5 mėn, svarbiausia parinkti tinkamą sėklų mišinį, kad ji nesiskirtų nuo jau esamos. Po kelių savaičių jau nesimato kurioje vietoje buvo išimta veja.

Sistemos būna  automatinės ir (labai retai) mechaninės. Žmonės renkasi automatinės laistymo sistemas, kurie reikalauja žymiai mažiau dėmesio. Užtenka tik kartą nustatyti sistemos įjungimo ir išjungimo laiką ir sodas bus laistomas automatiškai. Mechaninę laistymo sistemą reikia paleidinėti rankiniu būdu, nes ji nėra aprūpinta programatoriumi. Nors ji kainuoja šiek tiek pigiau, tačiau dėl aukščiau minėtos priežasties, mechaninės laistymo sistemos nėra populiarios.

Dabar vis dažniau montuojame automatinės laistymo sistemos su išmanioju wifi Hunter valdikliu. Jis turi daug privalumu, liginant su standartiniais valdikliais. Ne tik turėsite galimybę valdyti sistemą nuotolinių būdu, bet ir sutaupysite vandens, užtikrinsite dar tikslesnį želdinių laistymą.

Įrengus laistymo sistemą apmokame naudotis ja, pateikiame vamzdinių išpildomąja nuotrauką, užtikriname garantinį ir po-garantinį sistemos aptarnavimą.  Visus projektus saugome savo serveryje, tad prireikus, visada galėsite užklausti.

 • Trenšejų kasimas automatinei laistymo sistemai įrengti
 • Tranšejos kasimas savaeigiu trenšeriu laistymo sistemai
 • Stadiono automatinė drėkinimo sistema
 • Laistymo sistemos montavimas ęsamoje vejoje
 • Laistymo sistemos montavimas kasant trenšejas trenšeriu

Laistymo sistemos priežiūra

Laistymo sistemos paruošimas žiemai.

Įdiegus laistymo sistemą, svarbu nepamiršti ją prižiūrėti.

Dėl to, kad žiemą temperatūra mūsų krašte daugiausiai laiko būna žemiau nulio, reikia pasirūpinti, kad sistemoje neliktu vandens. Tai galima padaryti trimis būdais:

 • rengiant nuleidimo vožtuvus (dabar netaikome);
 • nuleidžiant vandenį gravitaciniu būdu;
 • išpučiant vandenį, panaudojant suspaustą orą.

Paskutinis būdas yra pats efektyviausias ir patikimas. Taip pat reikia išimti lietaus, drėgmės daviklius, valdymo kompiuterį, jeigu jis nepritaikytas lauko sąlygoms.

Kai vanduo imamas iš tvenkinio arba yra nešvarus, įrengiami filtras ar keli filtrai, kurios reikia kartais išplauti, priklausomai nuo vandens kokybės.

Dar viena problema, kuri pasitaiko retkarčiais, labai geležingas vanduo. Dideli (vienos srovės) rotoriniai purkštuvai nejautrus tokiam vandeniui, bet kitų purkštuvų filtrai užsikimša, ir juos tenka valyti. Dažniausiai užtenka tai padaryti kartą per sezoną.

Mes teikiame visas laistymo sistemos priežiūros paslaugas, todėl nelaukiant kreipkitės į mus ir turėkite puikiai veikiančią sistemą. Pasirūpinsime ir Jūsų laistymo sistemos paruošimu žiemai. Skambinkite tel. +37060066670 arba susisiekite el. paštu. 

 • Lukiškio aikštės laistymo sistemos paruošimas žiemai
 • Lukiškio aikštės laistymo sistemos paruošimas žiemai
 • Vandens išputimas iš automatinės laistymo sistemos
 • Automatinės Laistymo sistemos paruošimas žiemai
 • Laistymo sistemos paruošimas žiemai
Darbų galerija