Loading...
VEJOS IR SODO PRIEŽIŪRA2019-02-06T18:51:45+00:00

Augalų karpymas, genėjimas

Iš dekoratyvinių augalų, tokių kaip buksmedžiai, tujos, kukmedžiai ir kit. galima formuoti įvairiu didžių ir formų skulptūras. Šis darbas reikalauja meniško mastymo ir kruopštumo iš juo užsiimančio žmogaus. Mūsų gretose yra tokių specialistų, todėl su malonumu galime pasiūlyti Jums šias paslaugas. Taip pat formuojame įvairių tipų ir didžių gyvatvores, kurios gali ne tik papuošti Jūsų sodą, bet ir apsisaugos nuo triukšmo, dulkių bei nepageidaujamų kaimynų žvilgsnių.

Vejos pjovimas

Veją būtina pjauti, norint kad ji kuo ilgiau išliktų dekoratyvi, būtų žalia, tanki, lygi tarsi kilimas. Pirmą kartą vejų žolės pjaunamos, kai užauga iki 10 cm. Kartu nupjaunamos ir sunaikinamos vienmetės trumpaamžės piktžolės. Vėliau vejos pjaunamos reguliariai. Žemaūgės žolės (miglės, smilgos) pjaunamos 3-4 cm aukščio, o aukštaūgės (svidrės, raudonieji eraičinai) – 5-6 cm aukščio. Geriausiai pjauti veją kartą per savaitę esant normaliam laistymui ir reguliariam tręšimui.

Negalima suvėluoti vejų žolių pjovimo, nes pjaunant aukštesnes kaip 10-12 cm žoles apsinuogina jų krūmijimosi centrai, ir saulė iškaitina viršutinį velėnos sluoksnį.

Teikiame vejų pjovimo paslaugas: nupjauname veją, surenkame ir išvežame. Mes pasirūpinsime Jūsų veja. Pasirašius sutartį  visam sezonui ar ilgesniam laikui taikome mažesnes įkainius.  Vejos šienavimo kaina priklauso nuo ploto, augalų, šlaito kiekių ir šienavimo dažnumo.

 • Nupjauta veja, vejos priežiūra, vejos pjovimas
 • landsafto statyba, supinės aikštelėje vejoje

Vejos atnaujinimas

Kartais prireikia veją renovuoti jeigu ji buvo sugadinta. Veja gali būti išplauta po ypač stipraus lietaus (jeigu veja neseniai įrengta), neatsigauti po didelių šalčių, išdžiūti nuo sausros ir t. t. Kad jį vėl žaliuotų prireiks vejos atnaujinimo darbų. Priklausomai nuo situacijos, sena velėna gali būti palikta arba sunaikinta, plotas užsėjamas naujos žolės sėklomis ir valuojamas. Taip pat tokiu atveju gali būti klojama ruloninė veja.

Jeigu pamatėte, kad veja reikalauja renovacijos, drąsiai kreipkitės į mus ir mes išspręsime šią problemą greitai ir kokybiškai.

 • Nupjauta veja, vejos priežiūra, vejos pjovimas

Vejos skarifikavimas, aeravimas

Po žiemos, nutirpus sniegui, ant vejos susidaro senos žolės raizginys. Būtent jis sulaiko tiek vandens, tiek oro, tiek trąšų patekimą į dirvą, taip silpnindamas žolės augimą, todėl jį reikia kuo skubiau pašalinti. Šio veltinio šalinimas vadinamas vejos skarifikacija. Šiam tikslui galima naudoti specialius greblius, tačiau tai užima nemažai laiko ir reikalauja daug jėgų, todėl šį būdą naudojame tik ten, kur negalime prieiti su skarifikatoriumi. Skarifikatoris varomas benzininiu varikliu ir leidžia tolygiai, greitai ir efektingai pašalinti susidarusį raizginį. Skarifikaciją rekomenduojame atlikti kartą per sezoną ir geriausia tai daryti pavasarį.

Vejos aeracija kitaip vadinama vejos vėdinimu būtina daryti kiekvienais metais ir geriausias laikas yra pavasaris. Dėl senesnio vejų viršutinio sluoksnio sukietėjimo, susiminimo į žemę patenka mažiau vandens, sutrinka deguonies ir anglies dioksido apykaita. Jeigu veja yra dažnai mindoma, įrengta sunkiose molingose dirvose, jos paviršius greičiau sukietėja. Dėl šių problemų žolės silpnai atsinaujina, suprastėja augimo procesas, veja tampa neatspari ligoms, sausrai, mindžiojimui, atrodo pageltusi. Norint išvengti šių ir kitų su veja susijusių problemų, reikia laiku atlikti vejos aeraciją.

Pagrindinis aeracijos tikslas yra gilus dirvos subadymas. Aeratorius [pranc. aérateur—vėdintuvas] – tai volas, turintis vamzdinius išsikišimus, kurių diametras 15 – 20 mm, o ilgis 8 – 10 cm. Taip pat tai gali būti rankinis aeratorius su tokiais pat išsikišimais. Jis subado dirvą 5 – 8 cm gyliu. Po šio

proceso į šaknų sistemą geriau patenka sveikai vejai būtinos medžiagos: vanduo, deguonis, fosforas, azotas ir kalis, todėl sustiprėja vejos šaknų sistema, ji geriau auga, tampa žalesnė, dekoratyvesnė, atsparesnė mindžiojimui, sausrai ir įvairioms ligoms.

Aeracija atliekama sezono pradžioje, bet veją aeruoti galima iki pat rugsėjo mėnesio. Leiskite savo vejai lengviau atsikvėpti – užsakykite aeravimo paslaugas pas mus.

 • Vejos aeravimas benzininiu aeratoriumi

Sezoninis vejų tręšimas

Vejų tręšimas yra viena iš svarbiausių vejos priežiūros komplekso dalių. Intensyviai naudojamoms vejoms nepakanka dirvoje esančių maistinių medžiagų, todėl jas reikia papildomai maitinti ne tik prieš žolių sėją, bet ir vejos naudojimo metais. Trąšos sustiprina žolių krūmijimąsi, palaiko lapų spalvos intensyvumą, pratęsia žaliavimą iki vėlyvos rudens. Jos prailgina žolyno amžių ir padidina žolių atsparumą sausrai. Trąšos taip pat slopina ankštinių žolių augimą, padeda naikinti samanas ir piktžoles.

Vienas iš svarbiausių vejos tręšimo aspektų – trąšas išbarstyti taip, kad jos pasiskirstytų tolygiai. Užpilus trąšas netolygiai, žolė gali pasidaryti skirtingų spalvų, augs nevienodu tempu, kas neigiamai įtakos į bendrą vejos vaizdą. Kad viską atlikti teisingai mes naudojame specialias tręšimo mašinas, kurios tiksliai pasklaido bei normuoja trąšas.

Piktžolių naikinimas vejoje

Naikinti atsiradusias piktžoles labai svarbu, nes jos labai kenkia vejoms, sodo dekoratyvumui. Tam, kad išvengti pasekmių, vos pastebėjus pirmąsias piktžoles reikia kuo greičiau jas sunaikinti.

Iš atsiradusių piktžolių bet kurioje dirvos vietoje galima spręsti, jog žemė yra derlinga. Dilgelių augimą reikia kontroliuoti beveik visuose soduose, ypač naujai įkurtuose. Ankstyvajame etape galima apsisaugoti nuo per didelio jų išsiplėtimo. Taip pat labai svarbu apsaugoti nuo piktžolių plėtojimo naujai pasėtoje vejoje, kol ji nesuauga į viengubą sluoksnį. Lengviausiai pasiekti reikiamą rezultatą galima naudojant chemines piktžolių naikinimo priemones. Jeigu teisingai naudotis šiomis priemonėmis, galima sutaupyti daug laiko, kurį skirtumėte sunkiam darbui. Kai kurios priemonės yra skirtos specialioms sodo vietoms, pavyzdžiui, vejoms, daržui ir grindiniui. Dauguma cheminių naikinimo priemonių gali būti purškiamos ir naudingos didelėms piktžolių teritorijoms išnaikinti. Piktžolių naikinimas yra atliekamas šiltą, sausą ir nevėjuotą dieną, kai piktžolių lapai yra sausi. Cheminės naikinimo priemonės būna kelių rūšių, tačiau mūsų įmonėje dažniausiai naudojamos sisteminės piktžolių naikinimo priemonės. Visa minkšta augalų dalis gali būti sunaikinta sisteminėmis piktžolių naikinimo priemonėmis. Jas augalas sugeria, o dirvožemis lieka nepaveiktas, todėl vis tiek piktžolės sunaikinamos. Kartais prireikia purkšti kelis kartus, kad išvalyti vietą nuo tikrai žalingų piktžolių.

Siekiant kad piktžolių sunaikinimo tikimybė būtų didesnė, cheminį piktžolių naikinimą rekomenduojama atlikti du kartus per sezoną.

Norint turėti gražią dekoratyvinę veją, kreipkitės į mus ir patyrūs specialistai padės Jums atsikratyti nepageidaujamų piktžolių.

Kompleksinė sklypo priežiūra

Sukūrus sodą, jį reikia nuolat prižiūrėti. Tai užima nemažai laiko, kurio ne kiekvienas šeimininkas turi. Kad Jūs galėtumėte grožėtis žaliuojančia veja ir augančiais sklype augalais taupydami savo laiką, mes siūlome profesionalią ir kokybišką vejos ir sodo priežiūrą.

Kompleksinė vejos ir sodo priežiūrą sudaro šie darbai:

 • Pavasarinė vejos skarifikacija;

 • Pastovus vejos pjovimas;

 • Vejos tręšimas 3 – 4 kartus per sezoną;

 • Piktžolių cheminis naikinimas vejoje jiems atsiradus;

 • Vejos atsėjimas, atnaujinimas (pagal poreikį);

 • Gėlynų, alpinariumų ravėjimas;

 • Augalų tręšimas;

 • Augalų paruošimas žiemai;

 • Medžių genėjimas;

 • Gyvatvorių formavimas;

 • Laistymo sistemos priežiūra;

 • Kiti papildomi darbai (pagal susitarimą);

Mes pasirūpinsime, kad sodas teiktų Jums džiaugsmą ištiesus metus.

Tvenkinių priežiūra

Tvenkinys, kaip ir bet kokia sodo dalys reikalauja priežiūros, todėl norint, kad jis atrodytų gražiai ir džiugintų Jus, reikia jam taip pat skirti dėmesio. Skirtingais metų laikais reikia neužmiršti iš tvenkinio pašalinti visas negyvas organines medžiagas, pavyzdžiui lapus. Kiti darbai atliekami tik tam tikrais metų laikais.

Kad išvengti galimų problemų tokių kaip vandens žaliavimas ar per didelis kiekis dumblių tvenkinyje, reikia atlikti kelis darbus nuolat, pavyzdžiui, pašalinti negyvus ar mirštančius augalus, nukritusius lapus, dumblius ar negyvas žuvis. Vandens lygis taip pat turi būti nuolat tikrinamas, kad jo kiekis nesikeistų. Elektros įranga, pavyzdžiui, siurbliai ir filtrai turi būti reguliariai apžiūrimi. Taip pat reikia neužmiršti, kad vanduo turi būti pilnai keičiamas, priklausomai nuo tvenkinio tipo, o dangos paviršius plaunamas.

Mes teikiame kompleksines tvenkinių priežiūros paslaugas. Norite kas vanduo tvenkinyje būtų skaidrus ir sumažinti dumblių kiekį jame? – Kreipkitės į mus. Mūsų specialistai reikiamu metu kokybiškai atliks visus su tvenkinių priežiūra susijusius darbus, todėl Jums liks tik grožėtis šia sodo puošmena. Tvenkinio valymo kaina priklauso nuo jo dydžio ir užterštumo. 

Taip pat valome ir prižiūrime lauko baseinus.

Sodo pastatų ir baldų, trinkelių valymas

Jeigu norite atnaujinti ir išvalyti savo sodo baldų, statinių, trinkelių ir t. t. paviršių nuo įsiskverbusio purvo, druskų, kalkių ar kitų apnašų, reikia jį gerai nuvalyti. Tam tikslui mes naudojamės aukšto slėgio vandens įrenginiais bei kitomis profesionaliomis valymo priemonėmis. Išpurškiamas vanduo turi pakankamai jėgos, kad nuvalyti didžiausią dalį nešvarumų nenaudojant cheminių priemonių. Gyliai įsiskverbusiems nešvarumams papildomai panaudojamos šepetys ir chemija. Geriausiai paviršius valyti po žiemos, kad visą šiltą metų dalį jie galėtų spindėti. Tam, kad tai padaryti, sklype turi būti vandens šaltinis ir elektra.Po paviršių valymo geriausia panaudoti papildomą paviršiaus apsaugą, impregnavimą kuri stabdo tepalų, purvo ir t. t. skverbimą. Norint gražinti savo sodui blizgesį, kreipkitės į mus.

Ofisų apželdinimas ir priežiūra

Įmonės būstinės apželdinimas yra teigiamų įspūdžių ir emocijų šaltinis ne tik klientams, bet ir dirbantiems joje žmonėms. Augalai labai pagerina aplinką patalpose, padidiną oro drėgnumą ir deguonies koncentraciją. Gyvų augalų dėka gerėja savijauta ir nuotaika, didėja darbingumas ir susidaro teigiamas kompanijos įvaizdis.

Jeigu Jus norite papuošti savo ofisą gyvais augalais, kreipkitės į mus ir šį problemą bus išspręsta lengvai ir greitai.

Pasinaudojus mūsų paslaugomis, Jus išvengsite savo laiko gaišimo, kurį skirtumėte gražių ir nelepių augalų pirkimui. Neteisingai parinkus augalus, jie gali neišgyventi ofiso sąlygomis, kas sudarys dar daugiau problemų. Jums nereikės ieškoti dekoratyvinių vazonų, kurie turi tikti ne tik įsigytoms augalams ir būti reikiamo dydžio, kad pasirūpinti šaknų sistemos vystymui ateityje, bet ir turės harmoningai įsilieti į ofiso interjerą.

Taip pat nereikia pamiršti apie tai, kad po augalų pirkimo juos reikia

persodinti, o dirvožemio parinkimas ir pats persodinimo procesas reikalauja specifinių žinių ir patirties. Be to, visi gyvi organizmai stokoja ypatingos priežiūros, o papasakoti, kaip tai teisingai daroma, gali tik specialistai. Vieniems augalams patinka saulės šviesa, tuo tarpu kai kiti jos nepakenčia, kai kurios rūšys tiesiog negali būti vienas šalia kito – į visą tai reikia būtinai atsižvelgti rengiant ofiso apželdinimą. Iš to seka, kad daug paprasčiau pasamdyti šios srities profesionalus ir gauti deramą rezultatą, neišleidus tam brangaus laiko ir neturėti papildomų nuostolių, kurie yra neišvengiami nekvalifikuotai atliekant apželdinimą.

Mūsų darbe mes atsižvelgiame į bendrą Jūsų įmonės įvaizdį ir jos veiklą, taip pat patalpų apšvietimą, temperatūrą, oro drėgnumą ir t. t. UAB „Landšafto dizainas“ darbuotojai persodina augalus atsižvelgiant į visus augalų ypatumus, kuriant reikiamą drenažo sistemą ir naudojant aukščiausios kokybės gruntą bei trąšas.