Rožių genėjimas

Rožes genėjamos kitaip, negu kiti augalai. Norint, kad jie atrodytų kiek įmanoma gražiau, maloniai kvepėtų ir žydėtų įspūdingomis spalvomis, geriausia jiems truputi padėti.Rožės butonas, teisingas rožių genėjimas

Labiausiai tinkamas metas rožėms genėti yra žiemos pabaiga ar pavasario pradžia. Šio metu augalai yra ramybės būsenos ir naujos atžalos pradeda tik pamažu rodytis. Jeigu per anksti nugenėti naujus ūglius, juos gali pakąsti šaltis ir tada reikės genėti vėl, nupjaunant iki sveiko medžio.

Vijoklinės rožės genėjamos vasaros pabaigoje ar rudens pradžioje, po žydėjimo. Prigijusios rožės gali būti genimos ir žiema, bet reikia atkreipti dėmesį, kad nors tai daryti tinka šiltesniuose, labiau apsaugotuose soduose, šaltesnėse vietose stipriai nugenėję augalą labai susilpnės jo galimybes išgyventi. Taigi sezono pabaigoje rožes rekomenduojama apgenėti nestipriai. Menkas genėjimas pasibaigiant sezonui apsaugos augalą nuo vejų daromos žalos, ypač jei sodas atviroje vietoje.

Rožių genėjimu pasirūpinsime mes, jei neturite galimybės ar noro padaryti tai patys. Taip pat prižiūrėsime visą Jūsų sodą.