Automatinė laistymo sistema daugiabučio kieme Čeikinių g.

Metai:                   2021

Vieta:                 Ceikinių g. 11, 09322 Vilnius

Genrangovas:  https://www.merko.lt/

.

Daugiabučio vidinis kiemas yra gausiai apželdintas. Teritorijoje galima rasti žalios vejos plotų, įvairių krūminių augalų bei didesnių medžių. Visoms žalioms zonoms yra suprojektuota ir įrengta automatinė laistymo sistema.

Vejos zonų laistymui parinkti statiniai Hunter purkštuvai. Šio tipo purkštuvai tinkami kai plotai nedideli ir sudėtingu formų. Jų purškimo spindulis šiame projekte siekia iki 5 m. Didesniam stačiakampio formos plotui palaistyti įrengti rotoriniai Hunter MP Rotator laistymo purkštukai.

Visai mažiems ir siauriems plotams naudojamas kapiliarinis vamzdis paslėptas po žeme apie 5 cm. gylyje. Šiuo atveju toks vejos laistymo būdas yra efektyvesnis, padeda išvengti perteklinio vandens eikvojimo.

Augalų laistymui taip pat yra paklotas kapiliarinis vamzdis. Besivystant želdiniams vamzdys tampa mažai pastebimas. Taip pat jis netrukdo augalų priežiūrai, nes išdeliotas paviršiuje.

Projekte yra 12 laistymo zonų, kurie valdomi  išmaniuoju laistymo valdikliu Wi-Fi Hunter Hydrawise ir drėgmės jutikliu. Taip pat visoje teritorijoje yra 5 vandens hidrantai su greitomis jungtimis, kurie palengvina teritorijos priežiūrą.