Automatinės laistymo sistemos Moki Veži prekybos centruose

Metai:                   2022-2023

Vieta:                   Moki Veži prekybos centrai, Visa Lietuva

Genrangovas:   

Tinkamai suprojektuota ir sumontuota automatinė laistymo sistema palengvina darbą prekybos centrams su gausiu augalų asortimentu. Nuosekliai palaikant reikiamą drėgnumą vazonuose taip pat pagerėja augalų kokybė bei mažėja nerprijigijimo tikimybė persodinant. Augalų laistymas prekybos centruose Moki Veži užtrunka nuo 1 iki 4 val. kasdien laistymo sezono metu. Automatinė laistymo sistema padeda šį laiką skirti kitai gausybei darbų sodo skyriuje.

Dauguma augalų lauko prekyboje laikomi ant padėklų ir specialių stalų su padėklais. Jiems palaistyti padėklai pripildomi vandens kuris per augalų vazonuose esančias skylės drėkina šaknys. Su laistymo sistema padėklai pripildomi vandens automatiškai.

Viename iš Moki Veži prekybos centru Vilniuje naudojamas kitas laistymo būdas. Visas plotas padalintas į kelias zonas, kurios yra laistomos su purkštuvais. Didelio slėgio, kuris yra paduodamas į purkštuvus dėka, pavyksta išgauti labai smulkius lašelius. Toks „rūkas“ tolygiai pasiskirsto per visą plotą ir drėkina augalus nepriklausomai nuo padėklų.

Laistymo automatizavimui panaudota Hunter gamintojo įranga. Priklausomai nuo augalų kiekio ir išdėstymo sistemos turi nuo 2 iki 4 laistymo kontūru, kurios galima suprogramuoti nepriklausomai. Vienodam vandens kiekiui viename kontūre užtikrinti naudojami specialus įsmeigiamį tiesiogiai į vamzdį lašintuvai.

Suprojektavimo ir įrengėme automatinės laistymo sistemas 12 prekybos centruose Moki Veži visoje Lietuvoje.